ГИМНАЗИЈА ПИРОТ

ПО БЕЛОМ СВЕТУ

НАШИ УЧЕНИЦИ НА МЕЂУНАРОДНОМ КАМПУ МИШЕЛИНОВИХ ГРАДОВА У КЕР НЕТРИ У ФРАНЦУСКОЈ

У суботу 30. јула, група од 10  ученика билингвалних одељења 2/4 и 3/4 Гимназије Пирот, са професорима Милом Рутаљ и Ивицом Панићем, отпутовала је на међународни камп у Кер Нетру, летовалиште у Француској, близу Les Sables d’Olone, на обали Атлантског океана. Екипа је  безбедно стигла у камп и сместила се а једно ноћење  успут су имали у Нинбергу, у Немачкој. Камп организује Клермонферан, водећи у мрежи Мишелинових градова, а поред наших ученика, тамо су и ученици из Пољске, Немачке, Италије, Шпаније и Француске. Чека их низ интелектуалних и спортских  активности, учење језика, али и дружење са вршњацима и размена искуства. Боравак наших ученика и професора у овом кампу много значи, пре свега за билингвалну наставу и програм, за нашу Гимназију, али и за Град Пирот и компанију Тигар Тајерс, јер су Град, Тигар Тајерс и Гимназија сарадници и партнери у пројекту билингвалне наставе и сталном усавршавању наших ученика и професора на овом плану. Смештај и исхрану обезбеђује  град домаћин- Клермонферан, а финансијску подршку у организацији путовања наших ученика до кампа и натраг, пружили су Град Пирот и Тигар Тајерс.Ученици и професори Гимназије боравиће у кампу од 1.до 8.августа.

ОНИ СУ САДА УСПЕШНИ СТУДЕНТИ И ПОСЛОВНИ ЉУДИ.....

ДУШАН КОСТИЋ

АЛЕКСАНДРА СИМЕОНОВИЋ